The Last Guardian (2016)


Nok den smukkeste grafik og mest overbevisende figuranimation, jeg endnu har set i et computerspil. Et fantastisk adventure game om det tætte forhold mellem en dreng og hans drage (eller hvad væsenet på billedet nu skal forestille at være) med gåder, der hverken er for lette eller svære, og mere søsygefremkaldende klatre- og balanceture end nogen i Tomb Raider og Uncharted. Spillet har været ti år undervejs, og styringen er fra en anden tid og kikser nu og da, men det er virkelig småtingsafdelingen. En stor og berigende oplevelse.
Bedste streaming-kanaler lige nu
Her på Internetforbrugeren ved vi, præcis hvad vi synes om tusinder af film- og tv-serier. Vi ved også, præcis hvilke film der er tilgængelige på de danske streaming-kanaler lige nu.
Det har vi kombineret til listerne på Bedste film på streaming lige nu. Kig på de lister næste gang du vil købe et streaming-abonnement. Så ved du, hvor du får mest for pengene.
Bedste lige nu
Værste lige nu
Guld
Log ind eller registrer dig for at lægge langtidsholdbare, konstruktive kommentarer.
Registrerede brugere får bedre editor og flere likes.
Kommentarer til anmeldelserne
Anm. | Link | Kommentar |
Tid![]() |
---|---|---|---|
The White Lotus, sæson 3 | Luxus aeterna? |
... |
1 time 6 minutter siden |
The Righteous Gemstones, sæson 1 | Den lattervækkende penis |
Katrine,... |
1 time 37 minutter siden |
The Righteous Gemstones, sæson 3 | Hvordan forholder vi os til falske tissemænd? |
Katrine,... |
2 timer 58 minutter siden |
The Righteous Gemstones, sæson 2 | Numse! |
Katrine,... |
3 dage 23 timer siden |
Antichrist | En tolkning af Antichrist |
Peter Rosenthal forsøger... |
1 uge 6 dage siden |
The White Lotus, sæson 3 | Et ungt øje på The White Lotus sæson 3 |
... |
2 uger 2 dage siden |
Tilføj kommentar